Baltijas zemes attīstības tīklojums (BLDN)
Projekta laikā sadarbībā ar EALD akadēmiju tīklojuma dalībnieki izmantoja mobilitātes vizītes, strādāja darba grupās un veidoja kopīgus starptautisku projektu pieteikumus, t.sk. ERA-NET, HERA-JRP, InterregBSR, Jean Monet, H2020, kā arī gatavo kopīgas zinātniskās publikācijas, t.sk. zinātniskajā žurnālā un konferences rakstu krājumā. No BUNI Institūta projektā piedalījās asociētais profesors Armands Auziņš. Projekta norises laiks – 02.09.2015.-24.05.2016.
Zviedrijas institūta Visbijas programmas Pēcdoktorantūras pētniecība
Asociētais profesors Armands Auziņš pēcdoktorantūras pētniecības ietvaros stažējās Stokholmas Karaliskajā tehnoloģiju institūtā (KTH) Zviedru institūta (SI) Visbijas programmā, īstenojot pētījumu “Evaluation Techniques for Sustainable Management of Land Use”, organizējot zinātniskos seminārus, sniedzot vieslekcijas un apgūstot jaunas pētnieciskā un akadēmiskā darba metodes. Projekta norises laiks 01.01.2016.-31.12.2016.
Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU programma
MOE Ausstauschstipendiumprogramm – Vidējās un Austrumeiropas apmaiņas stipendiju programma
2016. gada rudens semestrī Linda Kauškale, kuras promocijas darba zinātniskā darba vadītāja ir profesore Ineta Geipele, Vācijā veica pētījumu pieteiktā projekta ,,Ekonomiskais un ekoloģiskais pamatojums investīcijām zaļajā būvniecībā” ietvaros. Linda uzvarēja DBU izsludinātajā grantu konkursā, kas ļāva iegūt Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU apmaiņas programmas grantu un izmantot to zinātniskās pētniecības veikšanai Vācijā no 22.08.2016.-28.02.2017. Sīkāk: SKATĪT ŠEIT
Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centra izveide
Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta zinātniskā darbība ERAF projektā Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centra izveide atbilst valsts izvirzītajām prioritātēm būvniecības, enerģētikas, nekustamo īpašumu un ar to saistītās jomās. Atbildīgā no BUNĪ Institūta – profesore Ineta Geipele. Projekta rezultātā ir izveidota jauna moderna zinātniskā infrastruktūra BUNI pētnieciskai laboratorijai. BUNI ZP laboratorijas zinātniskie virzieni saistīti ar enerģijas un vides resursu fonda kvantitatīvajiem un kvalitatīvajiem aspektiem, to izmaiņu raksturu un tendenču identificēšanu ilgtspējīgas izmantošanas kontekstā.
Rīgas daudzdzīvokļu namu mikrorajonu ilgtspējīga attīstība
Projekta Klimata ietekmes, pielāgošanos klimata pārmaiņām un pielāgošanās iespēju sociāli ekonomisko vērtību novērtējums daudzdzīvokļu kvartālos Rīgā un Latvijā (Rīgas daudzdzīvokļu namu mikrorajonu ilgtspējīga attīstība) mērķis – Rīgas apkaimju tipveida dzīvojamās apbūves tehniskā stāvokļa izpēte, siltumenerģijas patēriņa datu apkopojums un tipveida ēku atjaunošanas nepieciešamības raksturojums. Pētījuma rezultāti paredzēti tipveida dzīvojamo ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ekonomisko pamatojumu sagatavošanai, finanšu ieguldījumu atmaksāšanās nosacījumu noteikšanai no ietaupītās siltumenerģijas neveiktā maksājuma, un jaunas pieejas izstrādāšanai dzīvokļu īpašnieku iesaistīšanai tipveida ēku atjaunošanā.
MICROPOL – attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem, 1097R4
Projekta vispārējais mērķis ir uzlabot vietējās un reģionālās attīstības politikas efektivitāti un instrumentus, lai stimulētu izaugsmi un nodarbinātību ārpus metropoļu reģioniem. Projekta specifiskais mērķis ir pilnveidot vietējās un reģionālās pārvaldes zināšanas un stratēģijas attālinātā darba centru veidošanai.
Projekta ietvaros sagatavots labās prakses apkopojums, biznesa modelis attālinātā darba centra darbībai, vadlīnijas reģionālās politikas pilnveidošanai, kā arī vairāki ziņojumi par attālināto darbu un attālinātā darba centriem. Projekts īstenots ciešā sadarbībā ar nozares ekspertiem un pašvaldībām. Projekta rezultātu ietekmē Cēsīs tika atklāts kopā strādāšanas centrs Skola 6.
Nekustamā īpašuma attīstības vadīšanas sistēma
Asociētās profesores Sandas Geipeles pētījumā Nekustamā īpašuma attīstības vadīšanas sistēma ir izpētīti faktori, kuri ietekmē nekustamā īpašuma tirgus attīstību un, izvērtējot dzīvojamā sektora struktūru, stāvokli un nekustamā īpašuma darījumu intensitāti dzīvojamās apbūves tirgus segmentā, izskaidroti tie faktori, kas ietekmē dzīvojamā sektora nolietojumu un nekustamā īpašuma tirgus stagnējošo raksturu. Pētījuma analīze, nozīmīgākie tās rezultāti un formulētie secinājumi pamato informatīvi analītiskās nekustamā īpašuma tirgus attīstības vadīšanas sistēmas nepieciešamību un nekustamā īpašuma tirgus attīstības iespēju izpētes turpināšanu vairākos virzienos. Izstrādātā informatīvi analītiskā nekustamā īpašuma tirgus attīstības vadīšanas sistēma var nodrošināt nekustamā īpašuma tirgus sakārtošanu gan no juridiskā viedokļa, gan no esošās situācijas, atklājot aktuālās un reālās problēmas. Tāpat arī tā veicinātu efektīvu komunikāciju un sadarbību starp valsts/pašvaldību iestādēm un uzņēmējiem/trešajām personām darījumu ar nekustamo īpašumu un to attīstības projektu sekmēšanai. Pētījuma rezultāti ir atspoguļoti zinātniskajā monogrāfijā.
Zemes izmantošanas efektivitātes novērtēšanas metodoloģijas un rādītāju sistēmas zemes pārvaldība
Asociētā profesora Armanda Auziņa veiktā pētījuma Zemes izmantošanas efektivitātes novērtēšanas metodoloģijas un rādītāju sistēmas zemes pārvaldībā zinātniski lietišķā nozīme ir pastāvīgā zemes resursu izmantošanas pārraudzībā un lēmumu pieņemšanai dažādos zemes pārvaldības līmeņos, lai veicinātu šo resursu lietderīgumu un ilgtspējīgu izmantošanu sabiedrības interesēs. Pētījuma rezultāti ir atspoguļoti zinātniskajā monogrāfijā.