INTERREG EUROPE
PROGRESS
mobilajam
Nepalaidiet garām šo labās prakses apkopojumu, kas saistīts ar ekosistēmas pakalpojumiem!
PROGRESS projekts – Reģionālo ekosistēmu pakalpojumu pārvaldības veicināšana – ir starpreģionu sadarbības projekts un tā vispārējais mērķis ir uzsākt politikas maiņu procesu partneru reģionos, uzlabojot politikas instrumentu ieviešanu saskaņā ar struktūrfondu programmām un citām reģionālajām stratēģijām, kas veltītas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un dabas spēju uzturēšanai. Aktualitāte saistāma, lai nodrošinātu preces un pakalpojumus, kas sabiedrībai nepieciešami, izmantojot politikas apguvi un izglītojošus pasākumus. Politikas instrumenti, uz kuriem attiecas projekts, ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas reģionālā vai nacionālā līmenī un citas reģionālās stratēģijas, kas saistītas ar bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu aizsardzību un novērtēšanu.
Projektu finansē ERAF programmas „Interreg Europe” ietvaros. Programma „Interreg Europe” palīdz reģionālajām un vietējām publiskās pārvaldes institūcijām visā Eiropā izstrādāt un īstenot labāku politiku, un dotais projekts attiecas uz kategoriju “vide un resursu efektivitāte”.
PROGRESS projektā iesaistīti seši ES reģioni ar kopīgu mērķi nodrošināt ilgtspējīgākus ekosistēmas pakalpojumus un uzlabotu Eiropas iedzīvotāju labklājību. PROGRESS projektu ir uzsākuši seši partneri no Itālijas, Īrijas, Ungārijas, Rumānijas, Latvijas un Spānijas. Šo partnerību vada Toskānas pašvaldību asociācija (National Association of Italian Municipalities Tuscany). Projekts ilgs 4 gadus (no 2019. gada augusta līdz 2023. gada jūlijam). Projekta īstenošanu no Latvijas puses nodrošina Rīgas Tehniskās universitātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūts.
PROGRESS rosinātā pieeja ir stingri balstīta uz politikas apguvi, partnerorganizāciju un attiecīgo ieinteresēto personu mācību kapacitātes attīstīšanu, tādējādi stimulējot kolektīvu, daudzdimensionālu un dinamisku pieredzes apmaiņu. Projekts apvieno vietējās pašvaldības un to asociācijas, vietējās attīstības aģentūras, reģionālo asambleju, universitātes un pētniecības centrus ar līdzsvaru starp vairāk un mazāk attīstītiem reģioniem un, pieļaujams, ka tas nodrošinās arī ģeogrāfisko līdzsvaru. Starpreģionu mācību process balstīsies uz pieredzes apmaiņu starp partneriem, tai skaitā ciešā sadarbībā ar jomas ekspertiem – ieinteresētajām personām par to, kā tiek aizsargāta un novērtēta bioloģiskā daudzveidība un ekosistēmu pakalpojumi, lai nodrošinātu katra reģiona plānotā politikas instrumenta rīcības plānu izstrādi un rīcības plānu īstenošanu.
INTERREG EUROPE: PROGRESS