Doktorante Linda Kauškale 2016. gada rudenī uzvarēja grantu konkursā

RTU IEVF Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta praktiskā docente un 3.kursa doktorante Linda Kauškale 2016. gada rudenī uzvarēja grantu konkursā, kas ļāva iegūt Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU apmaiņas programmas stipendiju “MOE Ausstauschstipendiumprogramm – Vidējās un Austrumeiropas apmaiņas stipendiju programma” pētījuma veikšanai Vācijā.

2016.gada rudens semestrī Linda Kauškale, kuras promocijas darba zinātniskā darba vadītāja ir profesore Ineta Geipele, veic pētījumu Vācijā pieteiktā projekta ietvaros par tematu ,,Ekonomiskais un ekoloģiskais pamatojums investīcijām zaļajā būvniecībā”.

Projekta īstenošana sākās ar dalību 24. starptautiskajā intensīvajā valodas kursā Osnabrikā, Vācijā no 22.08.2016 līdz 19.09.2016, kā arī L.Kauškale piedalījās simpozijā ,,Parīzes klimata konvencijas īstenošana – vai pareizas virziens?” (Die Umsetzung des Klimaabkommens von Paris: Stimmt die Richtung?) un Vācijas Vides Balvas ,,Deutscher Umweltpreis” pasniegšanas ceremonijā Vircburgā 2016.gada 29. un 30.oktobrī.

Katru gadu DBU nodrošina prakses vietas Vācijas uzņēmumos un institūcijās aptuveni 60 stipendiātiem no ārvalstīm. Programmas ietvaros katram stipendiātam ir iespēja piedalīties viņa pētījumam vispiemērotākajā institūcijā (universitātēs, pētnieciskajos institūtos, vides nozaru asociācijās, pārvaldības valsts iestādēs, vides jomā strādājošos privātuzņēmumos, nevalstiskajās vides organizācijas u.c.), kas arī nodrošina praktisku pieeju vides jautājumu risināšanā.

Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU ir viens no lielākajiem dibinājumiem Eiropā, kas veicina inovatīvus un izcilus vides projektus. Tas tika dibināts 1990.gadā, un kopš oficiālās reģistrācijas 1991.gadā finansēja vairāk nekā 9200 ar vidi saistītus projektus investējot tajos vairāk nekā 1,6 miljardus euro.
Saite uz Vācijas Vides Balvu (Deutscher Umweltpreis)

Linda Kauškale